"Pomóż psom ze schroniska"

Pod hasłem „Pomóż psom ze schroniska” w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej. W schronisku tym przebywa obecnie ponad 300 bezpańskich i porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu naszego miasta.

Przez dwa tygodnie – od 15 do 30 października zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także stare koce i miski. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas naszej szkoły i przyjęła formę konkursu międzyklasowego. Dzięki zaangażowaniu dzieci i wychowawców podczas pełnionych dyżurów zebraliśmy 343 kg karmy, kilkanaście koców i misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska. Najwięcej karmy przyniosły klasy:

Miejsce  Klasa  Ilość przyniesionej karmy
 1.  VIa  40 kg
 2.

I d  i VII a

28 kg

3.  IIIb  23 kg
 4.  VI b i VI d  21 kg

Indywidualnie  najwięcej  karmy przynieśli:

Miejsce  Imię i nazwisko  Klasa  Ilość przyniesionej karmy
 1.

Klaudia  Kuć

VIa  20 kg
 2.

Natalia Kosnowska / Klaudia Matlakowska

VII c / VI b

15 kg
 3.

Sebastian Kobryń/ Olga Formus

IV d / VI d

11 kg
 4.

Aleksandra Jezierska/ Dominika Rólka

Wiktoria Kobryń/  Gabriela Jastrzębska

Ve / Vd

VI a/ VII a

10 kg

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone zwierzęta. Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt, ich wielkie serce, a najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc.