Konkurs plastyczny "Oto Rosja"

2 grudnia trzy uczennice naszej szkoły: Anastazja Rogalska, Aleksandra Mielańczuk, Aleksandra Rytel wzięły udział w IV Regionalnym Konkursie Plastycznym „Oto Rosja”, zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali motywy rosyjskiej sztuki ludowej.

Jury w składzie - Bożena Prachnio – nauczycielka plastyki w SP nr 1 i doradca metodyczny SCDiDN w Siedlcach ds. plastyki, Aleksandr Dodonov – Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Wladimir Pulik – Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Polsko-Rosyjskiego Dialogu Młodzieżowego ERMITAŻ oraz Adam Bobryk – Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, oceniało kreatywność, wkład pracy i staranność wykonania prac.

Aleksandra Rytel uzyskała II miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe. Gratulujemy!