Święto Wojska Polskiego

W dniu 14 sierpnia 2018r. odbyły się w naszym mieście uroczystości Święta Wojska Polskiego. W obchodach Święta Wojska Polskiego 14 sierpnia, które były wspomnieniem 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej, wzięły udział władze samorządowe Miasta, gminy Siedlce, przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego, starostwa siedleckiego oraz siedleckich szkół.

Nie zabrakło kompanii honorowej, orkiestry wojskowej oraz kombatantów, rezerwistów i przedstawicieli służb mundurowych. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem na Cmentarzu Wojennym. Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym, uczestnicy przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie po okolicznościowych przemówieniach złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze pamięci. W uroczystościach udział wzięła delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Barbary Jaskólskiej.