Chorwacki zespół folklorystyczny Kud Punat w naszej szkole

W dniu 6 września 2018r. naszą szkołę z pięknym występem odwiedził chorwacki zespół folklorystyczny Kud Punat. Zespół założony został w 1973r. i składa się z 3 sekcji: zespół tańca folklorystycznego, osoby grające na lokalnych instrumentach (tamburitza) oraz chór męski. Od samego początku istnienia liderem i choreografem grupy jest Pan Stanko Mihajlowić.

film.... >>

Artyści zaprezentowali tradycyjne lokalne tańce folklorystyczne z różnych części Chorwacji oraz tańce chorwackich mniejszości narodowych. Wszystkie występy prezentowane były w pięknych, kolorowych kostiumach typowych dla miejsca pochodzenia tańców. Występ bardzo podobał się naszym uczniom. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Cieszymy się, że mieliśmy rzadką okazję do posłuchania i oglądania ludowej muzyki tego pięknego kraju. Zespół Kud Punat odwiedził dotychczas: Austrię, Chiny, Cypr, Grecję, Niemcy, Włochy, Malezję, Portugalię, Słowenię, Szwecję, Koreę Południową, Turcję, Brazylię.Meksyk i Peru.
Występ w naszej szkole został zorganizowany z okazji 25 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Siedlcach.