Bezpieczna droga do szkoły

26 września uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach uczestniczyli w spotkaniu ze starszym aspirantem sztabowym Januszem Cabajem, policjantem Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantem, o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił , jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania wykazywały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaski i książeczki z zasadami ruchu drogowego.