Wielki sukces naszych uczniów w konkursie "Ku Niepodległej"

3 października 2018r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce miała miejsce uroczystość z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości w ramach projektu "Ku Niepodległości". Był to czas podsumowania konkursu filmowego o tym samym tytule dla uczniów szkół podstawowych. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej.

II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej. Trzecie natomiast zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu. Wyróżnione szkoły zaprezentowały na scenie swoje inscenizacje. Nagrodą dla zwycięzców były m.in. kamery cyfrowe , które ufundował Wojewoda Mazowiecki. Nagrody wręczyli - Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska oraz Prezydent Miasta Siedcle Pan Wojciech Kudelski oraz Szef Gabinetu Politycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Michał Góras. Imprezę uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Miasta Siedlce pod kierunkiem Pani Justyny Kowyni - Romanowskiej. Nasi uczniowie zostali przygotowani przez Panie: Izabellę Janik, Iloną Prokopiuk, Bożenę Przesmycką i Joannę Wiszniewską. Film konkursowy wykonali uczniowie pod opieką Pani Renaty Ciok.