II miejsce w Polsce dla SP10 w konkursie na najbardziej kreatywną i innowacyjną szkołę.

3 października podczas Kongresu Edukacji Przyszłości został rozstrzygnięty konkurs o Laur Michała Anioła. Nagrodzone zostały innowacyjne pomysły na kształcenie dzieci i młodzieży. Konkurs Laur Michała Anioła  zorganizowany był przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Jego głównym celem było promowanie i upowszechnianie przykładów nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii, wykorzystywanych przez szkoły i placówki oświatowe każdego szczebla.

O Laur Michała Anioła rywalizowały najbardziej kreatywne i nowatorskie placówki edukacyjne z całego kraju. Kuratoria Oświaty zakwalifikowały  64 placówki do pierwszego etapu konkursu. Komisja, składająca się z  autorytetów świata dydaktyki i metodyki nauczania, dokonując oceny brała pod uwagę postawione kryteria – ludzie z pasją i ich rozwój, technologie informacyjno-komunikacyjne, instrumentarium dydaktyczne, zaangażowanie społeczności szkolnej w realizację projektów. Nominację do ostatniego etapu konkursu otrzymało 49 szkół i placówek z całej Polski, w tym  Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach

3 października 2018r. podczas uroczystej gali  w Kielcach nominację z rąk kapituły odebrała  Pani Renata Ciok - autorka filmu „Kreatywna i innowacyjna szkoła”.

Do najważniejszego punktu uroczystości należało wręczenie nagród głównych. Tegoroczni nagrodzeni to:

III miejsce

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, im. Janusza Korczaka w Legionowie

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie

Cieszymy się niezmiernie! W nagrodę otrzymaliśmy tablicę interaktywną i projektor EPSON EB-S05y, który będzie służył naszym uczniom przez wiele lat! Poza tym dla uczniów naszej szkoły - Voucher na bezpłatne wejście do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Otrzymana przez SP10 w Siedlcach nominacja  do prestiżowego tytułu kreatywnej i innowacyjnej szkoły jest dużym sukcesem dla społeczności szkolnej oraz szczególnym wyróżnieniem  dla samej placówki a także miasta Siedlce.

Źródło: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-76509

Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji / Kongres Edukacji Przyszłości