V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej

15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Organizatorami konkursu były: Szkoła Podstawowa nr 10 i Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce...>> film

Celami konkursu były:

• wymiana doświadczeń pedagogicznych i integracja środowisk szkolnych,
  • rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i wojskową,
  • kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,
  • poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym,
  • upowszechnianie historii naszego kraju poprzez piosenkę,
  • stworzenie uczniom możliwości zdrowego współzawodnictwa.

W skład trzyosobowego jury oceniającego występy weszli: Dariusz Różański, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, Bożena Wojciuk, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „”Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz i Małgorzata Zielińska, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Siedlcach. Pod uwagę brali oni dobór repertuaru, wyraz artystyczny występu, walory głosowe wokalistów oraz poziom trudności wybranego utworu.

Wyniki konkursu były następujące.

W kategorii wykonawców klas I-IV

Miejsce I: Błażej Hawryluk i Milena Jezuit ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

Miejsce II: Julia Waszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach.

Miejsce III: Karolina Szczepańska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach.

W kategorii wykonawców klas V – VIII

Soliści:

Miejsce I: Amelia Zbucka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.

Miejsce II: Maja Chazan ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach.

Miejsce III: Katarzyna Żur ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawiczas w Siedlcach.

Zespoły:

Miejsce I: Natalia Grzesiewicz, Julia Szaniawska, Klaudia Kurek, Martyna Okrutnik ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach.

Miejsce II: Natalia Kosnowska, Urszula Ostrowska, Łucja Osińska, Maja Oknińska Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach.

Miejsce III: Aleksandra Hawryluk, Julia Hawryluk, Daria Wyrozębska ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i nośniki pamięci. Wszyscy wykonawcy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.