„Pomóż psom ze schroniska” - akcja pomocy psom ze schroniska

Pod hasłem „Pomóż psom ze schroniska” w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej. W schronisku tym przebywa obecnie ponad 270 bezpańskich i porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu naszego miasta. Przez dwa tygodnie – od 15 do 30 października zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także stare koce i miski.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas naszej szkoły i przyjęła formę konkursu międzyklasowego. Dzięki zaangażowaniu dzieci i wychowawców podczas pełnionych dyżurów zebraliśmy 412 kg karmy, kilkanaście koców i misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska.

Najwięcej karmy przyniosły klasy:

Miejsce  Klasa  Ilość przyniesionej karmy
 1.

IVb i Vd

po 38 kg

2.

VII c

35 kg

3.

VIc i VId

po 26  kg

4.

IIc i Ve

po 24 kg

5.

VIIa

6.  Ic i VIIIc  po 20 kg

Indywidualnie  najwięcej  karmy przynieśli:

Miejsce   Imię i Nazwisko Klasa  Ilość przyniesionej karmy

10. Kacper Andrzejuk

VIIc

9 kg

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone zwierzęta. Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt, ich wielkie serce, a najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc.