Spotkanie z Panem płk. Arturem Sarzyńskim

30 listopada 2018r. gościliśmy w naszej szkole Pana płk. Artura Sarzyńskiego, uczestnika misji Wojska Polskiego w Afganistanie, kawalera Orderu Krzyża Wojskowego.

Order Krzyża Wojskowego jest nagrodą za wybitne czyny bojowe połączone z wyjątkową ofiarnością i odwagą w czasie działań bojowych przeciwko aktom terroryzmu w kraju lub podczas użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami kraju w czasie pokoju. W systemie polskich odznaczeń zajmuje miejsce za Orderem Odrodzenia Polski i przed Orderem Krzyża Niepodległości. Order Krzyża Wojskowego posiada 3 klasy: klasę I – Krzyż Wielki, klasę II – Krzyż Komandorski oraz klasę III – Krzyż Kawalerski, a jego nazwa nawiązuje do dawnej nazwy Orderu Virtuti Militari.

Pan pułkownik Sarzyński przybył na spotkanie pięknym galowym mundurze, przybliżył naszym uczniom zawód oficera Wojska Polskiego, opowiedział o swoich pobytach na misjach wojskowych. W swoich ciekawych wspomnieniach wykorzystał film oraz zdjęcia, odpowiadał na pytania uczniów. Dla naszych uczniów była to piękna lekcja, podczas której dowiedzieli się jak trudny i niebezpieczny jest zawód żołnierza.

IMG