Program "Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki"

W ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Koszykówki oraz Urzędu Miasta Siedlce w naszym mieście realizowany jest program pod nazwą Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki.

Program realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 10 oraz Szkole Podstawowej nr 11, natomiast zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 ul. Konarskiego 5/7, w Szkole Podstawowej Nr 10 ul. Mazurska 10, w Szkole Podstawowej Nr 11 ul. Wiśniowa 5 oraz w Szkole Podstawowej Nr 12 ul. Unitów Podlaskich 16. Dzięki udziałowi w tym programie  szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt sportowy, niezbędny do prowadzenia zajęć przekazany przez PZKosz. Uczennice siedleckich szkół podstawowych z klas IV - VI od kilku lat korzystają z bezpłatnych zajęć koszykówki. Młode zawodniczki mają możliwość  podnoszenia swoich umiejętności koszykarskich. Zajęcia są ciekawe, merytoryczne. Uczennice uczą się podstawowych elementów technicznych, taktycznych, współpracy w grupie, zasad fair play oraz przepisów gry. Jeżeli ktoś ma ochotę ćwiczyć z nami , ZAPRASZAMY! Koordynator programu Arkadiusz Mazurkiewicz.