"Dzień Myśli Braterskiej"

Dnia 22 lutego 2019 roku odbyły się w naszej szkole obchody najważniejszego harcerskiego święta - Dnia Myśli Braterskiej. Jest to święto przyjaźni obchodzone każdego roku przez harcerzy i skautów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
Tego dnia harcerze przychodzą do szkoły w mundurach, dumnie prezentując swój znaczek zucha lub Krzyż Harcerski. Składają sobie życzenia, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.
Uczennice klasy VIIc, harcerki z 17 Drużyny Harcerzy Starszych,,Grom", chcąc uczcić ten dzień, zaprosiły wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Na drugiej i trzeciej przerwie lekcyjnej w sali gimnastycznej chętni uczniowie przyłączyli się  do tradycyjnych tańców harcerskich, takich, jakie harcerze tańczą zwykle na swoich zbiórkach.