Dziesiątka powitała wiosnę ekologicznie

Na powitanie wiosny uczniowie SP nr 10 przygotowali sztukę teatralną „Świat w naszych dłoniach”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy Vf, VIf oraz VIIIa. Sztuka ta oparta na utworach Marka Grechuty „Walc na trawie”, „Ulica cieni” oraz utworu Leo Rojas „Der einsome Hirte” wywarła na publiczności ogromne wrażenie.

Młodzi artyści za pomocą tańca, niezwykłych strojów, rekwizytów oraz przejmujących dialogów, w bardzo sugestywny sposób ukazali zderzenie dwóch światów - świata harmonijnej, nieskażonej natury ze światem zaśmieconym, zdewastowanym przez człowieka.

Sztuka kończy się triumfem dobra nad złem. Myślący tylko o zaspokojeniu własnych potrzeb człowiek zaczyna myśleć jak żyć by nie dewastować, nie niszczyć, nie zaśmiecać.

Bohaterka – ekologia obejmuje dłońmi cały świat wołając do ludzkich sumień ”Kochajmy wszyscy naszą Matkę - naszą piękną Ziemię!” Sztuka ta została przygotowana przez p. Barbarę Lewicką, Agnieszkę Przybysz oraz p. Ewę Dolecką.

Na wzniosłych postulatach i górnolotnych słowach Dziesiątka nie kończy! Już w najbliższych dniach w szkole przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci oraz zbiórka makulatury. Uczniowie jak co roku z ogromną ofiarnością wezmą udział w akcji „Sprzątamy i sadzimy las”.