"Twoje dane Twoja sprawa"

W piątek 29 marca 2019 r. w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbyło się szkolenie  pt. "RODO w edukacji. Mazowieckie spotkanie z ochroną danych osobowych w szkole”, zorganizowane przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Otwarcia konferencji dokonali: prof. dr hab. Tamara Zacharuk rektor Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach oraz Mirosław Sanek Zastępca Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Następnie głos zabrała Pani Paulina Dawidczyk, Dyrektor Zespołu ds. Sektora Zdrowia, Zatrudnienia i Szkolnictwa, UODO i Pani Marta Mikołajczyk z Zespołu Współpracy Międzynarodowej i Edukacji, UODO.

W trzeciej części konferencji zatytułowanej "Szkoła promująca idee ochrony prywatności wśród uczniów i nauczycieli"  Pani Danuta Sowińska, która jest szkolnym koordynatorem programu pt. "Twoje dane, twoja sprawa" ,  zaprezentowała  inicjatywy, jakie zrealizowała nasza szkoła. Uczniowie klasy VI c zaprezentowali słuchowisko pt. "Chroniąc swoje dane osobowe, chronisz siebie " oraz inscenizację opowiadania pt. "W sklepie z zabawkami" z książeczki pt. "Roduś w cyberprzestrzeni". Swój występ zakończyli piosenką Zuzy Jabłońskiej pt. "Powiedz mi to w twarz". W prezentacji udział wzięli uczniowie:

Adrianna Strzalińska

Aleksander Dołęga