Klasa sportowa

Informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach planowane jest utworzenie od roku szkolnego 2019/2020 klasy pierwszej sportowej o profilu ogólnorozwojowym z elementami siatkówki. Kandydaci do klasy sportowej muszą charakteryzować się dobrym stanem zdrowia, potwierdzonym zaświadczeniem lekarskim oraz wysoką sprawnością fizyczną.

Próba sprawności fizycznej zostanie przeprowadzona 9 maja 2019r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej. Dzieci, które przystępują do sprawdzianu powinny posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczęszczania do klasy sportowej oraz zgodę rodziców. Minimalna ilość uczniów w klasie sportowej wynosi 20. Spotkania informacyjne odbędzie się 25 kwietnia 2019r. o godz. 17:00 w sali nr 20. Uczniowie uczęszczający do klasy sportowej realizować będą 10 godzin tygodniowo zajęć sportowych, w tym zajęcia na pływalni.

Plakat informacyjny

Harmonogram rekrutacji do klas I