Wielki sukces Aleksandry Mielańczuk w Konkursie „Ośmiu Wspaniałych”

30 kwietnia 2019r. w Sali Białej MOK w Siedlcach odbyło się podsumowanie Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Konkurs organizowany jest na dwóch szczeblach: samorządowym oraz centralnym – który ma charakter ogólnopolski. Na każdym z nich, zgodnie z nazwą konkursu, Komisje konkursowe mogą przyznać 8 tytułów laureata oraz wyróżnienia w konkursie. W historii Konkursu Miasto Siedlca ma już łącznie 150 laureatów, w tym 4 szczebla centralnego.

Celem Konkursu jest upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnienie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Zgodnie z Regulaminem XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, na wniosek członka Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Konkursu, Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik Zarządzeniem powołał Komisję mającą za zadanie wyłonienie laureatów i przyznanie wyróżnień.

W skład Komisji zostali powołani:

1. Teresa Sikorska – Przewodnicząca Komisji – radna Rady Miasta Siedlce
2. Ksiądz Paweł Wojdat – Moderator Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Miłosierdzia Caritas Diecezji Siedleckiej
3. Pani Barbara Radman – starszy wizytator Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie
4. Pan Kacper Pawluk – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce
5. Pan Jacek Janusiewicz – referent w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Siedlce

W okresie od października 2018 r. do lutego 2019 r. we współpracy ze szkołami trwała promocja idei Konkursu. Do współpracy zostali zaproszeni dyrektorzy wszystkich publicznych i niepublicznych szkół na terenie Miasta Siedlce oraz dyrektorzy instytucji, fundacji i stowarzyszeń mający w swej statutowej działalności cel jakim jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

W dniu 10 marca 2019 r. zakończono przyjmowanie wniosków z kandydaturami osób zgłaszanych do Konkursu.

Po zapoznaniu się z dokumentacją konkursową Komisja pozytywnie oceniła pod względem formalnym wszystkie przedłożone wnioski wraz rekomendacjami zapraszając Kandydatów na indywidualne rozmowy mające na celu osobiste zaprezentowanie swego dorobku.

Posiedzenie Komisji połączone z przesłuchaniami kandydatów odbyło się 14 marca 2019 r. w siedzibie Urzędu Miasta Siedlce.

Komisja podjęła decyzję o przyznaniu tytułu Laureata XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Miasta Siedlce następującym osobom:

Magdalenie Chmielewskiej - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

Mai Michalak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach.

Aleksandrze Mielańczuk - Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach.

Sandrze Skup - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
Natalii Tańskiej - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.
Zuzannie Wsół - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.
Joannie Wyrzykowskiej - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.
Oliwii Urban - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach.

oraz o przyznaniu 4 wyróżnienia następującym osobom:

Paulinie Aftyce - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny w Siedlcach.
Aleksandrze Górskiej – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

Sandrze Michalak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

Oliwii Szustkowskiej - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Rodziny w Siedlcach.

W finale ogólnopolskim Konkursu, który w tym roku odbędzie się w Białogradzie w dniach 7-9 czerwca 2019 roku, Miasto Siedlce reprezentować będzie:

Sandra Skup – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Podczas podsumowania Prezydent Miasta Siedlce oraz Przewodniczący Rady Miasta Siedlce wręczyli listy gratulacyjne i nagrody Laureatom XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Miasta Siedlce. Listy gratulacyjne powędrowały również do rodziców i dyrektorów szkół.

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Mieleńczuk, uczennicy klasy VIIIa oraz wszystkim laureatom, ich rodzicom i nauczycielom. Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Źródło: www.siedlce.pl