Siedleckie obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2019r. odbyły się siedleckie obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości w towarzystwie Orkiestry Wojskowej i licznych pocztów sztandarowych przeszli na Skwer gen. Tadeusza Kościuszki. Po okolicznościowym przemówieniu Prezydenta Siedlec Andrzeja Sitnika, w którym podkreślił historyczną wagę Konstytucji 3 Maja  oraz konieczność szanowania naszych polskich osiągnięć, delegacje złożyły pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki kwiaty oraz znicze pamięci.

W uroczystościach wzięła udział delegacja naszej szkoły:  Julita Dula kl. VIIIa, Gabriela Jastrzębska kl. VIIIa, Aleksandra Mielańczuk kl. VIIIa, Aleksandra Sopyła kl. VIIIb, Dawid Dziwulski kl. VIIIa i Sebastian Wróbel kl. VIIIc pod opieką Pani Barbary Jaskólskiej i Pani wicedyrektor Beaty Wądołowskiej.

W zorganizowanych z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja biegach uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy.

W kategorii chłopców   pierwsze miejsce zdobył Bartosz Gwiazdecki a czwarte Szymon Selwanowicz. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Gwiazdecka. Gratulujemy.

Zdjęcia: www.siedlce.pl