Plener malarsko-fotograficzny

W dniu 30 maja uczniowie z "Dziesiątki" mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach plenerowych o charakterze malarsko - fotograficznym, które odbyły się na terenie Dworu w Mościbrodach. Zorganizowane zostały przez doradcę metodycznego od przedmiotu Plastyka - Panią Bożenę Prachnio, we współpracy z nauczycielami siedleckich szkół podstawowych.

film ...>>

Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczących w plenerze pod opieką Pani Renaty Ciok i Ewy Bielińskiej składała się z młodych artystów uczących się w klasach pierwszych, szóstych i siódmych. Uczestnicy pleneru wykonali artystyczne fotografie o zróżnicowanej tematyce pod kierunkiem Pani R. Ciok oraz stworzyli prace plastyczne obrazujące otoczenie dworu, posługując się wybranymi przez siebie technikami, pod opieką Pani E. Bielińskiej. Szczególne zainteresowanie oraz uznanie dla talentu młodocianych twórców, wzbudziły prace wykonane techniką pasteli przez najmłodszych uczestników pleneru. Byli nimi Pola Ciok i Maks Repczuk - uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Przygoda ze sztuką odbyła się przy bardzo łaskawej pogodzie, nietypowej dla tegorocznego maja. Nie zabrakło dobrego światła wzbudzającego pozytywne odczucie kolorów i ciepłej temperatury korespondującej z atmosferą tego pleneru. Wydarzenie zostało zakończone ogniskiem połączonym z możliwością upieczenia różnych smakołyków - nie tylko kiełbasek, ale to już tajemnica do odczytania podczas następnych tego typu wydzarzeń, na które serdecznie zapraszamy uczniów w przyszłym roku szkolnym.