Sukces Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

W dniu 11 czerwca 2019r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta gala podsumowująca IX edycję programu „Twoje dane – twoja sprawa”. Celem projektu była skuteczna ochrona danych osobowych oraz podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Jest to tym bardziej ważne, że przepisy o ochronie danych osobowych kładą ogromny nacisk na ochronę danych najmłodszych i edukację w tym zakresie. Organizatorem konkursu był Urząd Ochrony Danych Osobowych a patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej.

Miło nam poinformować, że I miejsce w tym ogólnopolskim konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach. Udział w projekcie wzięła rekordowa liczba placówek oświatowych  aż 335 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także ośrodki doskonalenia nauczycieli.

Siedlecki „Roduś w cyberprzestrzeni” okazał się najlepszą inicjatywę edukacyjną.

Podczas uroczystości dyrektor Szkoły Daniel Wiszniewski oraz koordynator projektu Danuta Sowińska odebrali pamiątkowy dyplom oraz dodatkowo szczególne wyróżnienie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – statuetkę „Złotego Pióra Programu”. Jest to prestiżowa nagroda o charakterze symbolicznym wręczana przez Prezesa Urzędu za organizację najciekawszych inicjatyw edukacyjnych w ramach Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” .

Nagrody wręczyli Zastępcą Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Mirosław Sanek, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Dyrektor Generalny MEN Sławomir Adamiec oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

dyplom

rodus