80 rocznica napaści ZSRR na Polskę - uroczystości miejskie

17 września 2019r. odbyły się miejskie uroczystości związane z osiemdziesiątą rocznicą napaści ZSRR na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 mszą świętą w Kościele Garnizonowym. W mszy odprawionej przez ks. prałata Henryka Wierzejskiego udział wzięli prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, wiceprezydent Robert Szczepanik, przedstawiciele Rady Miasta, służb mundurowych, szkolne poczty sztandarowe.
Po mszy świętej uczestnicy uroczystości zostali przewiezieni autobusami MPK na Cmentarz Wojenny, gdzie po odegraniu hymnu narodowego i  przemówieniu Prezydenta Miasta Siedlce,  pod Pamiątkowym Obeliskiem  złożono wieńce  i zapalono znicze pamięci. W uroczystościach wzięła udział delegacja naszej szkoły: Klaudia Matlakowska, Kinga Nakonieczna, Gabriela Stanisławowska i Dominika Szandecka z klasy  8c oraz Mateusz Skwierczyński  i Aleksander Wojewódzki z klasy 8a pod opieką Pani Barbary Jaskólskiej i Pana Dyrektora Daniela Wiszniewskiego.