Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym świętem społeczność szkolna włączyła się do obchodów tego radosnego dnia i zorganizowała Tydzień Życzliwości. Od 18 do 22 listopada w szkole czekało na uczniów wiele niespodzianek i zadań do wykonania związanych z Tygodniem Życzliwości.

Już w poniedziałek po szkole podczas przerw krążyły „Pocztówki Życzliwości”, na których uczniowie i nauczyciele składali swoje podpisy. We wtorek i środę na „Straganie Życzliwości” wszyscy chętni mogli napisać na kolorowych listkach pozdrowienia, podziękowania lub życzenia, a także otrzymać wesołą emotikonkę z zadaniem – wyzwaniem do wykonania. Z kolorowych liści powstało piękne drzewo życzliwości, a każdy kto wykonał zadanie otrzymywał słodki cukierek. Czwartek był zielonym dniem w szkole. Każdy kto miał w swojej garderobie coś zielonego był zwolniony z ustnych odpowiedzi. Tego dnia przez szkolny radiowęzeł popłynęła audycja o historii Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

W piątek na uczniów czekały rozwieszone po szkole kartki zrywki z miłymi słowami, buźkami i sentencjami. Uczniowie chętnie zrywali karteczki , wręczali je swoim rówieśnikom lub zatrzymywali je na pamiątkę. Spacerując korytarzami szkoły można było przeczytać ciekawe sentencje i przysłowia o życzliwości.

Do tej radosnej akcji przyłączyły się również dzieci ze świetlicy szkolnej wykonując kolorową gazetkę. Wychowawcy klas przeprowadzili w klasach plebiscyt na najżyczliwszą osobę wśród uczniów.

Tydzień Życzliwości był wspaniałym czasem do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten tydzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.