Projekt eTwinning pt: „Austausch von Weihnachtskarten”

Uczniowie klas VIIIc (gr.1), VIIIb i VIIb (gr.1) brali udział w projekcie eTwinning pt: ,,Austausch von Weihnachskarten’’ (Wymiana kartek Bożonarodzeniowych). Partnerami projektu byli również uczniowie szkół z Czech, Słowacji i Danii. Projekt polegał na przygotowaniu przez uczniów kartek Bożonarodzeniowych z życzeniami w języku niemieckim oraz prezentacji PowerPoint na temat tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w poszczególnych krajach.

Członkowie projektu wykonali kartki świąteczne, którymi listownie się wymienili, za pośrednictwem platformy Twinspace, zapoznali się z tradycjami i zwyczajami obchodzenia świąt w innych krajach.

Celem projektu było poszerzenie umiejętności językowych oraz usprawnienie procesu kształcenia poprzez wykorzystanie atrakcyjnych form kształcenia zarówno dla uczniów zdolnych, jak i mających trudności w nauce. Uczestnictwo w projekcie i otrzymane życzenia od rówieśników z innych krajów sprawiły uczniom wiele radości....>> certyfikat PDF

Agnieszka Rak