Warsztaty profilaktyczne

W dniu 15 grudnia 2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI- VIII. Zajęcia prowadzili trenerzy z Fundacji „Nie Widać Po Mnie” i dotyczyły profilaktyki uzależnień behawioralnych.

„Uzależnienia behawioralne, nie tylko mogą na krótko poprawić nastrój, ale i dają złudne poczucie uzyskiwania kontroli nad sobą lub otoczeniem lub stanowią „odskocznię” od tego co boli, niepokoi, czego się obawiamy.

Najczęściej dzieci uzależnione są od:

• Gier komputerowych
  • Aktywności w Internecie(informacje, social media)
  • Urządzeń elektronicznych(telefon, tablet)
  • Hazardu
  • Zakupów
  • Jedzenia

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami , najbardziej typowymi objawami uzależnień oraz otrzymali wskazówki jak sobie poradzić lub korzystać bezpiecznie z nowych technologii, żeby się nie uzależnić. Trenerzy zaprezentowali krótki filmik obrazujący proces uzależnienia - https://www.youtube.com/watch?v=HUngLgGRJpo

Każdy uczeń otrzymał także broszurę, w której zawarte są najważniejsze informacji dotyczące uzależnień behawioralnych.