Wycieczka do Warszawy

W dniu 26 października 2017r, uczniowie klas VIb i VId uczestniczyli w bardzo interesującej wycieczce do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

W Muzeum Powstania z zainteresowaniem wysłuchali informacji o Powstaniu Warszawskim, oglądali ciekawe eksponaty i multimedia. Na Cmentarzu Wojskowym zapalili znicze pod  Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych – pomnikiem, zaprojektowanym przez artystę rzeźbiarza Jana Kukę i architekta Michała Dąbka, upamiętniającym żołnierzy wyklętych – ofiary stalinowskich represji w Polsce po II wojnie światowej zamordowanych przez komunistyczne władze w więzieniu mokotowskim w Warszawie, odsłonięty 27 września 2015 roku.