Podsumowanie projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem!”

W tym roku szkolnym kl. IIIc wraz z wychowawczynią panią Bożeną Szoplik przystąpiła do etapu jesienno-zimowego projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem!”. To przedsięwzięcie związane z wprowadzeniem zmian stylu życia dzieci oraz ich rodzin było realizowane po raz 13 i zostało objęte honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Podsumowanie projektu odbyło się 5 stycznia 2023r. Na szkolnym holu na wielu tablicach zostały wyeksponowane prace uczniów. Były to różne formy działalności plastycznej, technicznej, polonistycznej dzieci.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kl. Ib, Ic, IIIb, świetlicy szkolnej oraz ich wychowawcy. Obserwatorami podsumowania byli także Pan Dyrektor Daniel Wiszniewski i Pani Wicedyrektor Beata Wądołowska. Na początku spotkania uczniowie z kl. IIIc zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Później zostały ogłoszone wyniki przeprowadzonej sondy na najbardziej ulubiony owoc i warzywo. Podczas podsumowania projektu odbył się także konkurs polegający na przygotowaniu przez dzieci z kl. IIIc jak najzdrowszego zestawu produktów na drugie śniadanie. Na koniec spotkania wszyscy goście zostali poczęstowani przygotowanymi przez uczestników projektu i ich rodziców warzywami oraz owocami. Ostatnim punktem apelu było indywidualne oglądanie zgromadzonych na stołach prac uczniów, wykonanych przez nich gier, a także komiksów.

Mamy nadzieję, że akcja związana z propagowaniem zdrowego odżywiania w dużym stopniu przyczyni się zmiany nawyków żywieniowych uczniów naszej szkoły.