"Ekologiczna Dziesiątka" - film promujący naszą szkołę

Szkołą Podstawowa nr 10 w Siedlcach od lat prowadzi wiele szeroko rozumianych działań ekologicznych, których głównym celem jest propagowanie idei ochrony przyrody, postaw proekologicznych i prozdrowotnych.. W obliczu nasilających się zmian klimatu, zaniku bioróżnorodności i konieczności pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych konieczna wydaje się edukacja i zwrócenie uwagi młodego pokolenia na te problemy.
ebos_logo.png   logo_filmeko.png
Większość działań z zakresu edukacji ekologicznej  w naszej szkole ma charakter cykliczny, tzn. twa w ciągu całego roku szkolnego lub powtarza się regularnie w określonym czasie.  Każde z nich jest realizowane lub koordynowane przez nauczyciela przyrody panią Barbarę Lewicką.
Przedstawiamy działalność naszej placówki z myślą, że w przyszłości stanie się ekoszkołą.
Nasza szkoła  bierze udział w ogólnopolskim konkursie filmowym „Filmeko.