"Zaczaruj szkołę drukiem 3D" - wdrożenie projektu w szkole

Z przyjemnością informujemy, że nasza praca nad projektem w konkursie ogólnopolskim „Zaczaruj szkołę drukiem 3D” dobiegła końca.  Naszym zadaniem było :

1. Identyfikacja potrzeb danej grupy lub całej szkoły,
  2. Wykonanie plakatu Grupy w programie Canva i Genially
  3. Wybranie “produktu”,
  4. Zamodelowanie,
  5. Wydrukowanie go.
  6. Projekt należało zwieńczyć wydarzeniem wprowadzającym nasze rozwiązanie w szkole…
  7. … i pokazać przebieg całego projektu w nagraniu do 5 minut
  8. Na koniec przygotowanie przez Mentora NOTATKI zawierającej dobre praktyki i wskazówki nt. tego jak zorganizował pracę w Zespole i angażował członków Zespołu w poszczególne etapy projektu.

Filmy zostały wysłane na konkurs.

Zachęcamy do obejrzenia filmów.

https://youtu.be/mR-hdjoeelM - Grupa „Dycha”

https://youtu.be/DdczWNTIP8A – Grupa “Zadrukowani”

Dla uczestników projektu – Grupa I „Dycha” i Grupa II „Zadrukowani” ważne jest to, że podjęliśmy się tego trudnego zadania, zamodelowaliśmy, wydrukowaliśmy i z powodzeniem wcieliliśmy w życie nasze „produkty” w naszej szkole. Pomysłodawczyniami naszych „produktów” są:

• Pani Dorota Saj – doradca metodyczny z matematyki
  • Pani Dorota Szkopek – Pedagog

W/w Paniom, klasie Va, Emilce, Bartoszowi i Jakubowi bardzo dziękujemy za uczestnictwo podczas wdrażania naszego projektu w szkole.

Wydrukowaliśmy 90 szt. „sygnaliaztorów”(emotikon), które będą wykorzystywane  jako podsumowanie wiedzy ucznia po lekcji. Oprócz tego 8 kostek sześciościennych i dwunastościennych z zaprojektowanymi cyferkami i literkami, które będą wykorzystywane podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i terapii pedagogicznej.

Konkurs zmotywował nas do zapoznania się z programem Tinkercad, Pinacle Studio w. 26, Canva, Genially i Creality. Wydruki, jako zwieńczenie naszej pracy dostarczyły nam satysfakcji i radości. . Nad projektem pracowały dwa zespołu w składzie:

Grupa I „Dycha”

1. Pola Ciok
  2. Anita Dąbrowska
  3. Amelia Władzińska
  4. Natalia Pędzik
  5. Anastazja Wymiatał

Grupa „Zadrukowani”

1. Paulina Bizowska
  2. Magdalena Dąbrowska
  3. Nikola Karpik
  4. Kinga Mrozowska
  5. Zofia Miłosz

Dziękuję uczniom za zaangazowanie.

W trakcie  realizacji projektów wykorzystano programy, nagłośnienie i sprzęt do nagrywania oraz fotografowania zakupiony w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości".

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

i #LaboratoriaPrzyszłości i

Koordynator zespołów projektowych "Dycha" i "Zadrukowani"- Renata Ciok