Obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach pierwszych

Uczniowie z klas pierwszych, podobnie jak cała społeczność szkolna, uroczyście obchodzili zbliżające się Święto Niepodległości. Z tej okazji, między innymi, przygotowali wielkiego orła, który dumnie zawisł na gazetce na głównym holu szkoły. Każde dziecko starannie pokolorowało wybraną część kolorowanki, która po połączeniu utworzyła wizerunek Orła Białego – symbolu Rzeczypospolitej Polski. Uczniowie wykonali też flagi Polski.... >> film

10 listopada dzieci w skupieniu wysłuchały ,,Legendy o Orle Białym” i dowiedziały się jaka była geneza powstania państwa polskiego, a także - dlaczego na godle państwowym widnieje właśnie Orzeł Biały na czerwonym tle. Następnie uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Wszystkie dzieci uczestniczyły również w szkolnej akademii z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Powyższe działania realizowane były w ramach projektu czytelniczego czterech klas pierwszych ,,Jestem uczniem”.