Współpraca w ramach realizacji tematów ujętych w Różnym Planie Pracy Przedszkola: podnoszenie kompetencji informatycznych oraz sprawności fizycznej dzieci.
1 grudnia 2023 dzieci z grupy 5 ,,Kotki" z Miejskiego Przedszkola Nr 22 uczestniczyły w turnieju sportowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach. Uczniowie z klasy 3 pod kierunkiem pani Ewy Czajkowskiej i pani Małgorzaty Skolimowskiej integrowały się z przedszkolakami podczas różnorodnych konkurencji sportowych. Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim dzieciom wspaniałych wrażeń. Goście z przedszkola zostali niezmiernie ciepło przyjęci przez dyrekcję szkoły: Pana dyrektora Daniela Wiszniewskiego i Panią vicedyrektor Bożenę Szczygielską oraz innych nauczycieli i uczniów. Uczestncy rywalizacji sportowych zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

W ramach projektu edukacyjnego ,,Multimediane zabawy przedszkolaków" i zagadnienia z Rocznego planu pracy: ,,Rozwijanie kompetencji cyfrowych i informatycznych przedszkolaków" 5 grudnia 2023 r. dzieci z grupy 5 ,,Kotki" uczestniczyły w zajęciach komputerowych w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach przeprowadzonych przez Panią Renatę Ciok. W pracowni informatycznej przedszkolaki miały możliwość obserwować kolejne etapy wykonania zabawek na choinkę na drukarce 3D, które otrzymały w prezencie.  Poznały również  podstawy projektowania w programie Tinkercad . Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły proces projektowania i drukowania.  Najwięcej emocji wzbudzały u dzieci wydruki ruchomych zabawek: węża, kobry, ośmiornic i gekonów.

Do przeprowadzenia zajęć z druku 3D wykorzystano drukarkę Creality Cr-200B, którą szkoła otrzymała w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.