Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt - 2023r.

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt na stałe wpisała się już od wielu lat do kalendarza ekologicznego naszej szkoły. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć Stowarzyszenie „Zwierzoluby”, które opiekuje się bezpańskimi psami oraz kotami w kilku miejscowościach. Najbliższy punkt znajduje się w Wiśniewie koło Siedlec. Na ciepły, przytulny dom czeka tam obecnie 17 psów i 8 kotów. Przez miesiąc zbieraliśmy karmę suchą, karmę w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także koce i miski.

Uczniowie wraz z rodzicami pokazali swe otwarte serca i ogromną wrażliwość oraz chęć pomocy porzuconym zwierzętom.
Dzięki zaangażowaniu dzieci, wychowawców oraz rodziców zebraliśmy łącznie 450 kg karmy dla psów i kotów, 11 kocy oraz 7 misek, które przekazane zostały pracownikom Stowarzyszenia „Zwierzoluby”.
Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.
Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone psy i koty. Jest to tak ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy temperatury są niskie. Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt oraz chęć pomocy.
Najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc!