Podsumowanie Rejonowego Konkursu Przyrodniczego „Drzewa i drewno”.

15 grudnia 2023r. w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce przy ulicy Kazimierzowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Rejonowego Konkursu Przyrodniczego „Drzewa i drewno”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.
Wzięło w nim udział 138 uczniów z 22 szkół.

Składał się z dwóch części – pisemnej, zawierającej pytania otwarte oraz testowe oraz rozpoznawania na zdjęciach gatunków drzew i krzewów.
Celem konkursu było promowanie wiedzy o ekosystemach leśnych, poznanie gatunków drzew i krzewów występujących w naszych lasach oraz podnoszenie świadomości na temat pracy leśników związanej z ochroną lasu.
Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów oraz uczniów wyróżnionych. Z naszej szkoły byli to następujący uczniowie:

W kategorii klas VII- VIII

• Stanisław Dąbrowski kl. 7a - I miejsce
  • Natalia Dyl kl. 7a – II miejsce
  • Kornelia Dymowska kl. 7a oraz Anita Dąbrowska kl. 7b
    -ex aequo III miejsce
  • Magdalena Dąbrowska kl. 7b – wyróżnienie

W kategorii klas V- VI

• Aleksandra Szostek kl. 6c- wyróżnienie
  • Filip Papliński kl. 6a- wyróżnienie

Uczniowie przygotowani do konkursu byli przez p. Barbarę Lewicką.
Uczniom i rodzicom serdecznie gratulujemy! Fotorelacje z podsumowania konkursu znajdują się na stronie „Życia siedleckiego” oraz „Podlasie 24”.