Konkurs pieśni patriotycznej zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

10 listopada 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach miał miejsce finał Konkursu Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Naszą szkołę reprezentowała ucz.kl. III g Jadwiga Mitura, która zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i diecezjalnego. Podczas finału, spośród 24 szkół, z których każda przygotowała i zaśpiewała inną piosenkę patriotyczną, wyłoniono 3 nagrody i 4 wyróżnienia. Ks. Piotr Paćkowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II, który podczas konkursu zasiadał w jury i powiedział do zebranych:
- Szukaliśmy tych wykonawców, których piosenki najbardziej poruszyły nasze serca, dotknęły nas emocjonalnie.
Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Siedlce oraz ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.