Zajęcia z robotyki w II semestrze

W II semestrze zajęcia z robotyki kontynuuje grupa składająca się z uczniów klas III i IV pod opieką p. Renaty Ciok. Dzieci naprzemiennie pracują z zestawami Lego Spike Essentiale i Lego Spike Prime. Uczniowie wykonali: karuzelę, udali się na arktyczną przejażdżkę, zbudowali model "skoczka".

Na zajęciach łączymy naukę z zabawą. Programujemy   ruchy i działania robotów za pomocą graficznego interfejsu. Dzieci tworzą sekwencję instrukcji i eksperymentują z różnymi kombinacjami. Znajdując różne rozwiązania doskonalą swoje umiejętności radzenia sobie z problemami. Zestawy Lego oferują wiele różnych elementów, co pozwala dzieciom wyrazić swoją kreatywność poprzez tworzenie unikalnych konstrukcji i projektów.
Zestawy Lego, które otrzymaliśmy w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” wprowadzają dzieci w świat technologii i robotyki, co być może zainspiruje je do dalszego zgłębiania tych dziedzin w przyszłości.