Międzyszkolny Konkurs „MISTRZ SUDOKU

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr  10 w Siedlcach była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu „MISTRZ SUDOKU” adresowanego do uczniów klas III-VIII z siedleckich szkół podstawowych. Został on  przygotowany i przeprowadzony przez Panie: Anetę Skwierczyńską oraz Annę Zdrojewską przy wsparciu merytorycznym Pani Doroty Saj, doradcy metodycznego SCDiDN.
Uczestnicy mieli do rozwiązania kilka diagramów sudoku (klasyczne, diagonalne, nieregularne), które wymagały od nich nie tylko logicznego myślenia, ale także skupienia i szybkości.

Podsumowanie konkursu odbyło się w formie zajęć w dniu 19 marca 2024r. Zostali na nie zaproszeni uczestnicy z najlepszymi wynikami wraz z opiekunami. Zajęcia te miały na celu nie tylko nagrodzenie uczestników, ale także zapoznanie z innymi rodzajami łamigłówek logicznych. Dzieci rozwiązywały zagadki matematyczne i logiczne. Wyniki konkursu uczniowie poznali dopiero po wykonaniu wszystkich zadań, co wywołało wiele emocji. Praca wszystkich zespołów pozwoliła ułożyć puzzle, z których dowiedzieli się, jakie były wyniki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz rozwijania umiejętności analitycznego myślenia i integracji i współpracy w grupie.

I klasy 3-4

- miejsce I - Pola Tchórzewska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach
- miejsce II -  Alicja Biernacka, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach
- miejsce III - Franciszek Biały, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach

II klasy 5-6

- miejsce I - Zuzanna Kępka , uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach
- miejsce II - Maciej Jezierski,  uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach
- miejsce III - Aleksandra Oksiejuk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach

III klasy 7-8

- miejsce I - Hanna Biernacka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach
- miejsce II - Julita Kowalczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach
- miejsce III - Bartosz Jakubiak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.