"O czym śnią roboty?" - wdrożenie projektu w szkole

Z przyjemnością informujemy, że nasza praca nad projektem w konkursie ogólnopolskim SKRIWARE „O czym śnią roboty?” dobiegła końca.  Naszym zadaniem było :

1. Ocena możliwości naszych szkolnych robotów.
  2. Burza mózgów - co jeszcze mógłby potrafić nasz robot!
  3. Wybranie „produktu”, czyli jakiegoś elementu, który moglibyśmy dodać do swojego robota, aby potrafił jeszcze więcej!
  4. Zamodelowanie projektu.
  5. Wydrukowanie projektu.
  6. Przetestowanie w działaniu, na przykład z młodszymi uczniami…

Przetestowaliśmy projekty na lekcjach informatyki w klasach 5a i 5b, w klasie 7a a także w klasie 3a na zajęciach z edukacji przyrodniczej. Oba projekty - motyl i wiatrak zaprezentowałam na konferencji pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Siedlce  -  Laboratoria Przyszłości. „SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI. GLOBALNE WYZWANIA – LOKALNE DZIAŁANIA”. Nasze projekty i udział w konkursie wzbudziły wśród zgromadzonych Gości duże zainteresowanie i podziw.

Prezentacje zostały wysłane na konkurs.
Zachęcamy do obejrzenia

Link do prezentacji Zespołu LegoKreatorzy 3D

Link do prezentacji Zespołu KlockoTworki 3D

Dla uczestników projektu – Zespołów KlockoTworki 3D i LegoKreatorów 3D ważne jest to, że podjęliśmy się tego trudnego zadania, zbudowaliśmy roboty, zamodelowaliśmy nowe elementy, wydrukowaliśmy je i z powodzeniem wcieliliśmy w życie nasze pomysły w naszej szkole.
Konkurs zmotywował nas do zapoznania się z techniką druku dwukolorowego jednym ekstruderem a także pogłębiliśmy swoją wiedzę dotyczącą techniki malowania wydruków tak aby wygląd wydruku był bliski ideału.

Przy projekcie zostały wykorzystane klocki Lego Education Spike Prime, drukarka Creality CR-200B, aparat fotograficzny i kamera, które otrzymaliśmy w ramach rządowego projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.