Dzień Ziemi 2024 - pokaz Mody Ekologicznej

Dnia 9 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Punktem kulminacyjnym był Ekologiczny Pokaz Mody.
Dzieci prezentowały stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np.: folii, puszek, nakrętek, plastikowych butelek, kartonu i innych tworzyw.

film ...>>

Na pokazie można było zobaczyć stroje na każdą porę roku, inspiracje idealne na podróż w kosmos, roboty.
Podczas uroczystości publiczność miała możliwość przeniesienia się w głąb dalekiej Afryki, dzięki uczniom prezentującym stroje Masajów.
Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz sukni wieczorowych i koktajlowych.
Największy aplauz wzbudziła gala sukni ślubnych, gdzie uczniowie klas starszych zaprezentowali niepowtarzalne kreacje.
Pokaz urozmaiciły utwory taneczne oraz muzyczne o tematyce ekologicznej.
Celem tego nietypowego pokazu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów i tworzenie z nich niezwykłych rzeczy.