79 rocznica ataku wojsk sowieckich na Polskę

17 września 2018 odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę ataku wojsk sowieckich na Polskę. W naszej szkole zorganizowano uroczysty apel upamiętniający to wydarzenie.

Uczniowie przygotowani przez Panie: Barbarę Jaskólską i Ewę Kołodziejak zaprezentowali program słowno – muzyczny, wykorzystano również fragmenty filmów i prezentację multimedialną.
Po południu odbyły się uroczystości miejskie. Po mszy świętej w intencji żołnierzy, obywateli polskich wschodniej Rzeczpospolitej oraz Ojczyzny w kościele garnizonowym, kolumna złożona z młodzieży, wojska, mieszkańców i władz miasta, przeszła ulicami Sienkiewicza i Floriańską pod pomnik V i VI Brygady Wileńskiej AK na Skwerze Wileńskim. Tu złożono wieńce, odczytano apel pamięci, oddano salwę honorową, a prezydent Wojciech Kudelski wygłosił okolicznościowe przemówienie.

W uroczystościach brała udział delegacja naszych uczniów pod opieką Pani Barbary Jaskólskiej i Pana dyrektora Daniela Wiszniewskiego.