Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moja Ojczyzna”

W bieżącym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Niepodległej, w całym kraju organizowanych było wiele uroczystości, projektów i przedsięwzięć upamiętniających to doniosłe wydarzenie.

Nasza szkoła również włączyła się do obchodów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jedną z podjętych inicjatyw był zorganizowany w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moja Ojczyna”. Został on przygotowany przez Panie: Bożenę Szoplik, Ewę Czajkowską, Magdalenę Sołtysiuk – Kruś, przygotowania i przebieg przedsięwzięcia koordynowała Pani Wicedyrektor Beata Wądołowska. Adresatami naszego konkursu były dzieci z klas I - III szkół podstawowych miasta Siedlce. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu pracy plastycznej pt. „Moja Ojczyzna” nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cele konkursu były następujące:

1. Wzbudzenie poczucia patriotyzmu oraz dumy z tożsamości narodowej wśród najmłodszych mieszkańców Siedlec.
  2. Uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  3. Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie własnych prac oraz posługiwanie się różnorodnymi technikami plastycznymi.
  4. Budowanie wspólnoty, poczucia przynależności do lokalnego społeczeństwa.
  5. Integracja dzieci z siedleckich szkół podstawowych.
  6. Kształtowanie: postaw twórczych, kreatywności, śmiałości w podejmowaniu nowych zadań.
  7. Zaprezentowanie wytworów pracy uczniów klas I – III szerszej grupie odbiorców.

Dnia 28 listopada 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moja Ojczyna”. Na początku uroczystości uczennica klasy Va – Marta Suprun- powitała przybyłych gości, dyrekcję oraz uczniów. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Daniel Wiszniewski, który w swojej wypowiedzi podkreślił szczególną wagę Święta Niepodległości dla każdego Polaka. Po wystąpieniu Pana Dyrektora nastąpiła krótka część artystyczna, uczniowie z klas IIa, IIb, Va zaprezentowali przybyłym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na koniec nastąpił najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów moment, czyli ogłoszenie wyników konkursu. Zwycięzcom wręczono nagrody i dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursu przekazane zostały dyplomy, a ich opiekunom podziękowania.

Jury w składzie:

- przewodniczący: Pan Andrzej Sołtysiuk - artysta plastyk,
- Pani Ewa Bielińska – artysta plastyk, nauczyciel plastyki,
- Pani Milena Żegunia – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

najwyżej oceniło prace następujących uczniów:

Miejsce   Uczeń, klasa  Opiekun    Szkoła

p. Ewa Kosmalska

im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.