Zielona Szkoła aktywnie!

W maju klasa VIc i klasa VIIIa były na Zielonej Szkole W Augustowie, Wigrach, Wilnie i Druskiennikach pod opieką p. Ilony Heby, p. Barbary Lewickiej, p. Andrzeja Głuchowskiego i p. Przemysława Ławeckiego. Pobyt ten zostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych.

Największą frajdą był spływ kajakowy Czarną Hańczą. Przepiękna zieleń tworząca tunel, ptactwo wodne na gniazdach, podnoszące się do lotu łabędzie i krystalicznie czysta woda zachwyciły nawet „najtwardszych” uczestników. Wszystkich wcześniej, czy później od śmiechu bolały brzuchy. Co chwilę ktoś z naszej załogi „lądował” w szuwarach lub konarach drzew.

Wspaniałym punktem programu był 30-to kilometrowy rajd rowerowy wokół uroczego Jeziora Wigry. Metę stanowił Klasztor Kamedułów w Wigrach. W Krzywem - siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego uczestnicy mogli obejrzeć wystawę przyrodniczą „Nad Wigrami” oraz przepiękną wystawę „Ocalić od zapomnienia”. Dawne budownictwo, sprzęty używane kiedyś w domach przeniosły nas w inny świat.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył również dzień pobytu w Trokach i w Wilnie. Uczniowie zwiedzili główne zabytki tych miast, skosztowali wileńskiej kuchni.

Dopełnieniem Zielonej Szkoły był pobyt w Druskiennikach. Kilka godzin wyśmienitej zabawy w parku wodnym był niebywałą frajdą.