„Pomóż psom ze schroniska”

Pod hasłem „Pomóż psom ze schroniska” w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej. W schronisku tym przebywa obecnie ponad 270 bezpańskich i porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu naszego miasta.

Przez dwa tygodnie – od 15 do 30 października zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także stare koce i miski. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas naszej szkoły i przyjęła formę konkursu międzyklasowego. Dzięki zaangażowaniu dzieci i wychowawców podczas pełnionych dyżurów zebraliśmy 370 kg karmy, kilkanaście koców i misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska.

Najwięcej karmy przyniosły klasy:

Miejsce  Klasa

Ilość przyniesionej karmy

1.

2.

3.

4.

5.

6.

VId

VII d

VII a

37 kg

33,3 kg

32,3  kg

28,5  kg

21,5 kg

21 kg

Indywidualnie  najwięcej  karmy przynieśli:

Miejsce  Imię i nazwisko  Klasa

11 kg

10, 5 kg

10 kg

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone zwierzęta. Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt, ich wielkie serce, a najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc.