"Szachy w Mazowieckiej Szkole".

Dnia 22.10.2021r. odbyła się II edycja turnieju szachowego w ramach projektu "Szachy w Mazowieckiej Szkole". Konkurs organizowany był przez MSCDN w Siedlcach i adresowany do uczniów klas II, III i IV. Brali w nim udział młodzi szachiści zarówno  z siedleckich, jak i powiatowych szkół podstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowało sześcioro dzieci wśród, których Jakub Rymuszka z klasy II c zdobył I miejsce i złoty medal w grupie chłopców z klas II, Alicja Myrcha z klasy II c oraz Julia Brewczyńska z klasy III c zdobyły III miejsce i brązowy medal w grupie dziewcząt z klas II i III.

Bogata fotorelacja z turnieju znajduje się na stronie MSCDN w Siedlcach:

II Turniej Szachowy „ Szachy w Mazowieckiej Szkole” – MSCDN

Z kolei 25.10.2021 r. już w naszej szkole odbyły się eliminacje do Szachowych Mistrzostw Oświaty. Głównym organizatorem był Klub Szachowy „Skoczek" Siedlce. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas II-VIII. Dla wielu z nich były to pierwsze rozgrywki szachowe. Miejsca na podium, a tym samym kwalifikacje do reprezentacji naszej szkoły na turnieju głównym zdobyli: