„Pomóż porzuconym zwierzętom”

Pod hasłem „Pomóż porzuconym zwierzętom” odbyła się w naszej szkole już po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej oraz bezdomnych kotów z terenu naszego miasta. W schronisku w Ostrowi Mazowieckiej przebywa obecnie 62 bezpańskich i porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu naszego miasta.

Przez cały miesiąc listopad zbieraliśmy karmę suchą i w puszkach, kaszę, makaron, ryż, a także koce i miski.
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas naszej szkoły i przyjęła formę konkursu międzyklasowego.
Dzięki zaangażowaniu dzieci i wychowawców podczas pełnionych dyżurów zebraliśmy 340 kg karmy, kilkanaście koców i misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska oraz koordynatorowi akcji dokarmiania bezdomnych kotów na terenie Siedlec.
Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.
Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone zwierzęta. Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt, ich wielkie serce, a najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc.