Sukces uczniów w konkursie MateMaxus

10 grudnia 2021 r. w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych miało miejsce podsumowanie IV Turnieju Matematycznego MateMaxus.
Konkurs został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Starostwa Powiatowego w Siedlcach, Prezydenta Miasta Siedlce oraz Komisji Europejskiej.
Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 1, 2 i 3 szkół średnich. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11, SP 12, SP STO, SP Iganie, SP Żelków, SP Strzała oraz szkoły: I LO, II LO, IV LO, KLO i ZSP 3. W turnieju wzięło udział 255 uczniów.

W konkursie sukces odniosły nasze reprezentacje.

II miejsce w kategorii klas V zdobył  zespół w składzie:

Emilia Dybowska
Kornelia Dymowska
Szymon Grześkiewicz

III miejsce w kategorii klas VII zdobył zespół w składzie:

Szymon Lipka
Bartosz Strzałek
Aleksander Szewczyk

Statuetki, dyplomy, podziękowania oraz nagrody zostały wręczone przez pana Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr hab. Cezarego Semprucha prof. uczelni, panią Dyrektor Instytutu Matematyki dr hab. Agnieszkę Gil-Świderską, prof. uczelni, pana Dyrektora ZSP nr 3 mgr inż. Krzysztofa Grzegorczuka i pana dr Marka Siłuszyka.

Źródło: https://im.uph.edu.pl/