Dni Świadomości Autyzmu

W dniach 4-8 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dni Świadomości Autyzmu.
Uczniowie wysłuchali tematycznej audycji, podczas której dowiedzieli się, jak funkcjonują osoby ze spektrum autyzmu i w jaki sposób możemy im pomóc w pokonywaniu codziennych trudności.
Osoby, które we wtorek zadbały o niebieski element w swoim ubiorze, uniknęły pytania i pisania niezapowiedzianych kartkówek.

Przez cały tydzień uczniowie mogli wrzucać niebieskie serca do skrzyneczki umieszczonej na głównym holu szkoły. Powstało z nich wielkie, niebieskie serce - symbol wsparcia osób dotkniętych autyzmem.
W celu pogłębienia naszej wiedzy na temat autyzmu, w różnych częściach szkoły zostały zamieszczone tematyczne gazetki. Szkołę przyozdobiły niebieskie serca i puzzle - symbole wsparcia osób z autyzmem.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w proponowanych działaniach.