Sprzątamy dla Polski

4 października Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego „Sprzątamy dla Polski”. Naszym celem był las „Sekuła”. W akcji wzięła udział klasa 6a pod opieką p. Barbary Lewickiej i p. Andrzeja Głuchowskiego oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Wiesławy Czyrki.

Łącznie zebraliśmy 37 dużych worków śmieci! Smuci fakt, że pomimo powszechnej segregacji i odbioru odpadów z posesji prywatnych, w lasach nadal pełno jest szklanych butelek, plastikowych opakowań, części maszyn. O wiele łatwiej jest kształtować prawidłowe nawyki dbałości o środowisko wśród młodego pokolenia niż wśród dorosłych.

Pamiętajmy, że dbałość o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas nie tylko od święta, ale każdego dnia!