Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych

Dnia 12 października  2022r. w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Na początku uroczystości Pan Dyrektor zaprezentował uczniom Sztandar Szkoły, który  zawsze towarzyszy doniosłym wydarzeniom szkolnym. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już nauczyli się w szkole. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. W obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i rodziców najmłodsi uczniowie Dziesiątki zaprezentowali się znakomicie.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci z należytą powagą ślubowały na sztandar szkoły. Następnie Pan Dyrektor specjalnym ołówkiem dokonał aktu pasowania. Pierwszaki zostały więc oficjalnie włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach.

Ten szczególny, pełen emocji dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia oraz krótkie spotkania klas w salach lekcyjnych. Podczas uroczystości ślubowania wykorzystano nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Więcej informacji o projekcie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Uroczystość została przygotowana przez Panie Wychowawczynie klas I: Panią Hannę Konasiuk, Panią Ewę Kosmalską i Panią Agnieszkę Woźniak oraz Panią pedagog Dorotę Szkopek.