Bezpieczna droga do szkoły

19 października uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach uczestniczyli w spotkaniu ze starszym aspirantem sztabowym Januszem Cabajem i aspirant Edytą Barycką - policjantami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami, o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny. Nasi goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazywały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym. W trakcie spotkania wszyscy uczniowie mogli obejrzeć radiowóz policyjny .