Szkolne dni życzliwości

21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym świętem społeczność szkolna włączyła się do obchodów tego radosnego dnia i zorganizowała Tydzień Życzliwości.

Od 21 do 25 listopada w szkole czekało na uczniów wiele niespodzianek i zadań do wykonania związanych z Tygodniem Życzliwości. Tegoroczne dni w naszej szkole odbyły się pod hasłem „W morzu życzliwości jest dużo szczęścia i radości”

Obchody Szkolnych Dni Życzliwości rozpoczęła audycja przez szkolny radiowęzeł o genezie tego święta i wartościach jakie niesie ze sobą bycie życzliwym człowiekiem. W kolejnych dniach uczniowie mogli zrobić sobie zabawną fotografię w przygotowanej „Fotobudce” , wykonać papierowe rybki z pozdrowieniami, które powieszono na specjalnej tablicy w „morzu życzliwości”. Na uczniów czekał także „Stragan Życzliwości” , gdzie wszyscy chętni uczniowie mogli otrzymać wesołą emotikonkę z zadaniem – wyzwaniem do wykonania. Każdy kto wykonał zadanie otrzymywał słodkiego cukierka.

Na korytarzach naszej szkoły uczniowie mogli znaleźć życzliwe karteczki – zrywki, którymi obdarowywali życzliwe osoby, koleżanki, kolegów, nauczycieli. Poza tym wychowawcy klas przeprowadzili w klasach plebiscyt na najżyczliwszą osobę wśród uczniów.

Tydzień Życzliwości był wspaniałym czasem do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten tydzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.