„Pomóż zwierzętom ze schroniska”

Pod hasłem „Pomóż zwierzętom ze schroniska” odbyła się w naszej szkole już po raz kolejny akcja pomocy dla psów ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej. Schronisko to od kilku miesięcy współpracuje z Fundacją dla zwierząt „Jedno serce nie da rady”. Wzorem ubiegłego roku rozszerzyliśmy naszą akcję o pomoc bezdomnym kotom z terenu naszego miasta. W schronisku w Ostrowi Mazowieckiej przebywa obecnie ponad 120 bezpańskich, porzuconych psów, w tym również zwierzęta przywiezione z terenu Siedlec.

Przez trzy tygodnie listopada zbieraliśmy karmę suchą, karmę w puszkach, kaszę, makaron, ryż a także koce i miski.

Uczniowie wraz z rodzicami pokazali swe otwarte serca i ogromną wrażliwość oraz chęć pomocy porzuconym zwierzętom.

Dzięki zaangażowaniu dzieci, wychowawców oraz ogromnej pomocy pań sprzątaczek zebraliśmy łącznie 480 kg karmy! dla psów i kotów, 12 kocy oraz 6 misek, które przekazane zostały pracownikom schroniska oraz pracownikom Urzędu Miasta.

Podjęte działania ukazały ogromną wrażliwość dzieci na los zwierząt i dowiodły, że młode pokolenie potrafi okazać bezinteresowną pomoc.

Cieszymy się, że choć w niewielkim stopniu mogliśmy wesprzeć porzucone psy i koty. Jest to tak ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy temperatury są niskie. Akcja pokazała niezwykłą wrażliwość dzieci na los zwierząt oraz chęć pomocy.

Najlepszym uwieńczeniem naszych starań byłoby poruszenie ludzkich serc!