Św. Mikołaj w świetlicy

W tym roku 6 grudnia również do naszej szkolnej świetlicy przybył długo oczekiwany przez wszystkie dzieci Gość - Święty Mikołaj. Do tego wydarzenia świetliczaki przygotowywały się podczas cyklu zajęć poznając m.in. legendę z nim związaną, historię, ciekawostki o jego stroju, domu w Laponii oraz  reniferach z zaprzęgu.

Podczas wspólnych zabaw uświadomiły sobie, że dobrym uczynkiem, uśmiechem, życzliwością należy obdarowywać siebie nawzajem każdego dnia. Zrozumiały, że każdy może zostać pomocnikiem Mikołaja. Dzieci w trakcie "mikołajkowych'" stacji wykonywały różne zadania: dyktando graficzne, prace plastyczno- techniczne, świąteczne aktywności na portalu genially( sudoku, zakodowane trasy, łamigłówki). Świetliczaki przywitały szczególnego Gościa miłymi słowami , przejęte opowiadały mu o swoich dobrych uczynkach oraz zadawały dużo trudnych pytań ( nawet niezręcznych ) pytań . Dzieci otrzymały wspólny prezent w postaci wielu ciekawych gier planszowych i karcianych. Mikołaj  obiecał, że te najgrzeczniejsze dzieci odwiedzi jeszcze w ich domach na Wigilii. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przepełnionej zabawą, radością i uśmiechem. Świetliczaki w tym dniu złożyły życzenia pracownikom naszej szkoły oraz wręczyły wcześniej wykonane przez nie kartki świąteczne.